Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти

Широколузький дошкільний навчальний заклад ясла-садка розташований в типовій двоповерховій будівлі, загальною площею 804м2.

Дошкільний заклад  розрахований на 75 місць.

Незважаючи на складні соціально-економічні умови, матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності ЗДО перебуває на достатньому рівні. Приміщення  ДНЗ оснащені необхідним інвентарем, постійно поповнюється, оновлюється і ремонтується обладнання.

Щороку здійснюється косметичний ремонт вікових груп, внутрішніх приміщень – коридорів, кабінетів, та інших приміщень закладу.

Територія закладу повністю огороджена.

Опалювальна система дошкільного закладу перебуває в задовільному стані.

У вечірній та нічний час використовується зовнішнє освітлення. Систематично ведеться журнал використання електроенергії.

Заклад забезпечений сміттєзбиральним контейнером.

Всі кабінети і обладнання ЗДО знаходяться в робочому стані, щорічно проводиться обстеження і складаються акти-дозволи для роботи з дітьми в навчальному році. Помешкання оформлені з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, мають естетичний вигляд, оздоблені кімнатними рослинами.

Гігієнічне навчання і виховання дітей дошкільного віку у закладі здійснюється систематично з урахуванням динаміки фізичного й психічного розвитку, становлення основних функцій зростаючого організму.

Задачею гігієнічного навчання і виховання  в дитячому садку є формування усвідомлених культурно-гігієнічних навичок, активності і самостійності дітей.

У ЗДО педагогічний і медичний персонал здійснює роботу з гігієнічного виховання систематично. Протягом усіх років перебування дитини в дитсадку, включає ці питання в усі розділи роботи, визначені програмою виховання.

До гігієнічного виховання залучаються батьки, яких інформуємо про характер та організацію цієї роботи в дошкільному навчальному закладі, про необхідність закріплення описаних навичок вдома.

Питання гігієнічного навчання й виховання дітей дошкільного віку відбивається в планах роботи закладу та планах роботи вихователів.

Згідно ЗУ «Про охорону праці» у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Наказом по дошкільному закладу затверджені інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Інструктажі проводяться вчасно. Працівники дошкільного закладу дотримуються  Інструкції з охорони життя і здоров’я дітей.

Навчальні та адміністративні приміщення мають привабливий та естетичний вигляд, забезпечені твердим та м’яким інвентарем.

У будинку дотримується принцип ізоляції окремих груп одна від одної і від адміністративно-господарських приміщень.

Групові осередки для дітей ясельного віку розташовуються на першому поверсі.

До складу ясельної групи входять роздягальня, ігрова, спальня, санвузли де установлено  унітази та умивальник.

Групові для дітей дошкільного віку розташовуються як на першому, так і на другому поверхах.

До складу групових входять роздягальні, ігрові, спальні кімнати, санвузли де установлено умивальники та унітази.

Кабінет медсестри використовується для надання медичних послуг вихованцям закладу. Утримується в належному стані.

Харчоблок забезпечений необхідним обладнанням, яке перебуває в задовільному стані. Приміщення харчоблоку розміщене на першому поверсі з виходом назовні.

Комори для збереження овочів і сухих продуктів ізольовані від кухні.

Підвальне приміщення відповідає санітарним та протипожежним нормам і знаходиться в належному стані.

Систематично ведеться облік майна, списання проводиться згідно з чинним законодавством.

В групових приміщеннях створені необхідні умови для якісної організації життєдіяльності дітей. Групи естетично оформлені, затишні, впорядковані меблями відповідно до віку дітей, відповідають гігієнічним та санітарним вимогам. Предметно - ігрове середовище сприяє всебічному розвитку вихованців та відповідає вимогам програми. Ігрові зони обладнані в достатній кількості навчальним та ігровим матеріалом.

Заклад забезпечений навчально-методичною літературою, комп’ютером. Створено сайт ЗДО. Групи оснащені музичними центрами.